Novak kao nekada – ’pao’ Nišikori za polufinale Vimbldona!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Japanca Keija Nišikorija sa 3:1 u setovima u četvrtfinalu Vimbldona, te se plasirao u polufinale.

Đoković je japanskog tenisera savladao posle dva časa i 38 minuta borbe rezultatom 6:3, 3:6, 6:2 6:2.

Novak je ovim rezultatom došao na korak od velikog finala Vimbldona, takmičenja koje je tri puta osvajao, a poslednji put 2015. godine.

Najbolji srpski teniser je odlično počeo meč, u prvom setu mu je većina zamisli polazila za rukom i to je oslikalo i rezultat tog dela igre.

U drugom, počelo je slično. Đoković dolazi do brejk lopte u prvom gemu drugog seta, koju ne koristi, kao i tri vezane u trećem gemu istog dela igre. Tada, dolazi do neočekivanog pada i velikog popuštanja koncentracije za Srbina, pa Nišikori to koristi i manje-više lako dolazi do drugog seta i poravnanja rezultata.

S obzirom na Đokovićevu igru u dosadašnjem delu turnira, ovakav pad u igri niko nije očekivao, ali se verovalo da pobeda nije toliko daleko, bez obzira na sve.

Đoković je u ovom meču pokazao koliko veruje u svoj forhend, pre svega, ali i da kada ne radi servis onako kako je radio prehodnih meseci, nema razloga za brigu. Na trenutke je dolazilo do padova koncentracije, pogotovo sredinom drugog i početkom trećeg seta.

Ništa od navedenog nije sputalo do nedavno najboljeg tenisera planete da ne iskomplikuje sebi stvari previše i plasira se u novo polufinale, prvo posle US opena 2016. godine!

Novak se u polufinalu sastaje sa boljim iz duela između prvog tenisera ATP rang liste Rafaela Nadala i, uvek nezgodnog i požrtvovanog, Argentinca Huana Martina del Potra.