Neverovatan preokret Junajteda u Torinu

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Juventus sa 2:1 u Torinu posle velikog preokreta u finišu utakmice.

Derbi “Stare dame” i “Crvenih đavola” u grupi H obeležio je današnji program u elitnom takmičenju, a Junajted je stigao do trijumfa uprkos tome što je gubio do 86. minuta golom Kristijana Ronalda iz sredine drugog poluvremena.

Portugalac je u 65. minutu postigao divan pogodak i prekinuo post dug 20 udaraca i više od 450 minuta.

Kristijano je pobegao čuvaru Viktoru Lindelefu, dobio dugu loptu od Leonarda Bonučija koju nije ni želeo da prihvata, već je iz trka uhvatio volej i zakucao ga uz desnu stativu.

Tim koji vodi Masimilijano Alegri je do tog trenutka bio mnogo bolji i pravo je čudo kako ranije nije poveo – Sami Kedira i Paulo Dibala su pogađali okvir gola, dok su stopostotne prilike propuštali Huan Kvadrado i Miralem Pjanić.

Sa druge strane, Junajted, za koji je ceo meč odigrao naš Nemanja Matić, bio je prepoznatljivo bezopasan i činilo se da će doživeti novi neuspeh, ali tako nije mislio Huan Mata.

Momak kojeg je Žoze Murinjo često nipodaštavao, ponovo je bio jedan od spasilaca, a sada je divnim udarcem iz slobodnjaka izjednačio u samom finišu.

Već u sledećem napadu veliki preokret kompletirao je Leonardo Bonuči autogolom, kada je u gužvi iz peterca loptu ubacio u sopstvenu mrežu.

Sa ova tri boda engleski velikan je izbegao velike probleme jer sada ima sedam, dva manje od Juventusa, a dva više od Valensije, dok je Jang Bojs poslednjeplasirani sa samo jednim.

grupa H:
Valensija – Jang Bojs 3:1 (1:0)
(Mina 14, 42, Soler 56 – Asale 37)
Juventus – Mančester junajted 1:2 (0:0)
(Ronaldo 65 – Mata 86, Bonuči 90ag)

U prvom meču grupe G Roma je slavila sa 3:1 na gostovanju moskovskoj CSKA i zadala “domaći zadatak” posrnulom Real Madridu. Međutim, “Kraljevski klub” nije imao problema u Plzenju protiv Viktorije i trijumfovao je rezultatom 5:0.

grupa G:
CSKA Moskva – Roma 1:2 (0:1)
(Sigurdson 51 – Manolas 4, Pelegrini 59)
Viktorija Plzenj – Real Madrid 0:5 (0:4)
(Benzema 21, 37, Kazemiro 23, Bejl 40, Kros 67)

Čini se da je u grupi F sve rešeno kada je pitanje o ekipi koja će biti na prvoj poziciji – to je Mančester siti koji je deklasirao Šahtjor sa 6:0!

Baš kao u Mančesteru, Lion je na svom terenu imao dva gola viška na pauzi, ali je i pored igrača više propustio da savlada Hofenhajm – 2:2.

grupa F:
Olimpik Lion – Hofenhajm 2:2 (2:0)
(Fekir 20, Ndombele 28 – Kramarić 65, Kaderabek 90+2)
Mančester siti – Šahtjor 6:0 (2:0)
(David Silva 13, Žezus 24p, 90+2, Sterling 49, Mahrez 84)

I u grupi E je maltene rešeno ko će ići dalje, posebno pošto je Ajaks uspeo da izbegne poraz od Benfike i sada, uz minhenski Bajern ima odličnu šansu da prođe dalje.

“Kopljanici” su u Lisabonu odigrali nerešeno 1:1 najviše zahvaljujući srpskom reprezentativcu Dušanu Tadiću. Tadić je u drugom poluvremenu na maestralan način izjednačio, kada je prihvatio dubinsku loptu, predriblao golmana i maltene iz mrtvog ugla loptu ćušnuo preko linije.