Atletiko kao u bajci, VAR spasio Juventus katastrofe!

Atletiko Madrid je u prvom meču osmine finala Lige šampiona na svom “Vanda Matropolitanu” slavio protiv Juventusa koji je bio blagi favorit pred ovaj dvomeč. “Jorgandžije” su slavile sa 2:0 (0:0) nakon fantastičnog drugog poluvremena.
Žestoko je bilo od samog starta, a glupost je napravio Diego Costa koji će morati da propusti naredni meč ova dva rivala zbog prigovora.

Kristijano Ronaldo je opalio iz slobodnog udarca, Oblak je odbranio, a sledeća bitna stvar na ovoj utakmici se desila u 25. minutu kada je Dijego Košta prošao, De Šiljo ga je oborio, a sudija Cvajer je pokazao na belu tačku.

Ipak, nakon VAR tehnologije, morao je da promeni svoju odluku, faul je bio van kaznenog prostora, a iz slobodnog udarca Grizman nije uspeo da postigne gol pošto je Ščešnji odbranio.

I Parti je dobio karton zbog kog će propustiti naredni meč, tako se i završilo prvo poluvreme.

Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo Atletiko Madridu.

Usledila je nova situacija pred golom Juventusa, Dijego Košta je upošljen od strane Grizmana koji ga je spojio sa golom, izašao je 1 na 1, ali je promašio šansu utakmice. Samo četiri minuta kasnije, nova šansa, Grizman pokušava da lobuje Ščešnjeg, ali bezuspešno, fantastično je Poljak odbranio, skinuo je novi zicer.

Igrao se 70. minut kada je nakon lopte upućene sa leve strane napada Alvaro Morata uspeo da postigne gol glavom, a Cvajer je pokazao na centar. Ipak, ponovo je nakon konsultovanja video tehnologije morao da preinači odluku, Morata je napravio faul.

Nije ni to sputalo Atletiko Madrid, krenuli su sa još jačim napadima ka danas nezainteresovanom Juventusu u drugom poluvremenu.

Minut 78, korner sa leve strane napada Atletiko Madrida, Morata pokusava glavom, lopta se odbije do Himenesza koji iz uklizavanja pogadja – 1:0!

Minut 83, novi prekid. Antoan Grizman ga izvodi, ponovo loša intervencija odbrane Juventusa, lopta se odbila do drugog štopera Atletiko Madrida Godina koji uz pomoc Ronalda uspeva da pogodi mrezu za 2:0!

Juventus je silno želeo gol, značio bi mu mnogo, a imali su i sjajnu šansu do kraja utakmice. Ronaldo je izveo slobodan udarac, Bernardeski je skočio i šutirao, ali je Oblak bio na visini zadatka.