Šokantna završnica u Amsterdamu, Totenhem u finalu lige šampiona

Londonski klub prvi put u istoriji igraće finale Lige šampiona. Navijači Totenhema oduševljeni partijom trostrukog strelca Lukasa Mure, a Ajaksovi u neverici zbog šokantne završnice.

Svetska fudbalska javnost nije stigla ni da se “oporavi” od Liverpulovog čuda protiv Barselone u polufinalu Lige šampiona, a novi spektakl priredio je drugi engleski klub Totenhem.

Londonski Pevci su se plasirali u finale Lige šampiona posle pobede nad Ajaksom od 3:2, iako su na poluvremenu gubili sa 2:0. Da sve bude još uzbudljivije, Lukas Mura je treći gol dao u šestom minutu sudijske nadoknade.

Totenhem će prvi put u klupskoj istoriji igrati u finalu elitnog evropskog takmičenja, a tek drugi put od osnivanja Lige šampiona u finalu će se sastati dva engleska kluba.

Uspeh Totenhema dobija dodatno na težini ako se u obzir uzme i činjenica da je Ajaks u prvom meču u Londonu slavio sa 1:0 i delovalo je da je širom otvorio vrata finala.

I u revanšu je već posle 35 minuta Ajaks imao prednost od 2:0. Ko zna šta je sve trener Totenhema Maurisio Poketino rekao igračima na poluvremenu, ali očigledno da je “upalilo”.

U drugih 45 minuta na terenu se pojavio neki drugi Totenhem predvođen maestralnim Lukasom Mourom koji je postigao sva tri gola.

Posle meča heroj Totenhema rekao je da mu je meč u Amsterdamu bio “najlepši trenutak u karijeri”, dok je saigrač Kristijan Eriksen kazao da Mura “zaslužuje da mu se podigne spomenik”.

Premijerligaško finale

Tek drugi put u istoriji nekadašnjeg Kupa, a sad Lige šampiona, u finalu će se sastati dva engleska kluba.

Fudbaleri Totenhema i Liverpula istrčaće 1. juna na teren stadiona Vanda Metropolitano u Madridu u utakmici sezone evropskog klupskog fudbala.

Prvo englesko finale za evropsku titulu igrali su 2008. godine Mančester Junajted i Čelzi.

Tada je na stadionu Lužnjiki u Moskvi slavio Mančester Junajted posle boljeg izvođenja penala.