Zajon upoznao Dončića – tripl-dabl Slovenca u pobedi Dalasa!

Košarkaši Dalas Maveriksa pobedili su Nju Orleans Pelikanse posle produžetka – 127:123.

Na terenu smo gledali dva košarkaša koja će tokom narednih deset godina voditi velike bitke u najjačoj ligi na svetu – Luku Dončića i Zajona Vilijamsona.

Duel dve ekipe, odnosno dva igrača, opravdao je očekivanja pošto smo gledali sjajnu utakmicu koja je na kraju otišla u produžetak.

Međutim, jedan od najzaslužnijih što je utakmica otišla u dodatnih pet minuta nije bio Zajon, već drugi novajlija u ligi – Nikolo Meli. Nekadašnji košarkaš, između ostalog, Fenerbahčea pogodio je trojku na osam sekundi do kraja za 112:112.

Porzingis je šutirao za pobedu i promašio je.

U produžetku Dončić je preuzeo stvari u svoje ruke. Reprezentativac Slovenije postigao je sedam poena u ovom periodu, uključujući i trojku na 1:10 do kraja za 121:118.

Luka je i u poslednjem minutu imao veliki potez kada je na 14 sekundi do kraja uhvatio loptu u napada pri rezultatu 123:121. Ušlo se u penal završnicu u kojoj igrači Dalasa nisu grešili.

Dončić je na kraju utakmicu završio sa učinkom od 30 poena, 17 skokova i 10 asistencija, dok je najefikasniji bio Kristaps Porzingis sa 34, 12 skokova i pet blokada.

Vilijamson je u poraženom sastavu imao 21 poena i šest skokova, dok su najefikasniji bili Brendon Ingram sa 27 poena i Lonzo Bol sa 25, 11 skokova i šest asistencija.

Dalas ima skor 38/25, dok je Nju Orleans na 26/36.