Radio Tirana Internacional

Vesti

Albanija poražena duboko u Poljskoj

• 9/3/2021 10:54 AM

Albanija se u četvrtak na stadionu "Narodovi" u Varšavi suočila sa Poljskom, što je bio četvrti susret oba tima u grupi I Svjetskih eliminacija "Katar 2022" za evropsko područje. Utakmica koju je albanskoj radio-televizijskoj mreži direktno prenela ljubiteljima sporta obe ekipe su igrale čvrsto u prvih 10 minuta, ali su u 13. lokalci prvi koji prolaze, sa šemom koji je Levandovski uspešno finalizirao.

Osim primljenog gola, crveno -crna reprezentacija ne trže, već odmah premešta igru na poljsku polovinu, tražeći i pokušavajući da pogodi poljski gol. I 12 minuta nakon primljenog gola, Albanija izjednačuje brojke, kada je dodavanje Gjasule pametno vratio Cikalleshi u mrežu.

Albanija nastavlja da igra ravnopravno, pa se čak i usuđuje, a u 32. minutu instinkti Žeznjija spašavaju Poljsku od drugog pogotka. 8 minuta kasnije, ponovo je Manaj taj koji iznenada udara u prostor, ali opet pronalazi pažljivog čuvara poljske kapije, koji čuva svoju mrežu netaknutom. Iako će posljednjih 15 minuta prvog poluvremena govoriti o Albaniji, to su Poljaci, koji uprkos toku igre pronalaze gol u 43., opet nakon udarca glavom.

Prvih 45 minuta u Varšavi završiće Poljska sa 2-1.

Iako Albanija drugu započinje bolje, Poljaci polako počinju preuzimati uzde u igri i u 64. minutu u dugom kontranapadu Levandovski se vidi kao glavni junak, koji pleše do kraja ispred odbrane i golmana crveno -crnih u centru, gde je Krishoviak spretniji od 3 reprezentativca i gura loptu u mrežu.

Reprezentacija će reagovati i pokušati, ali bez potrebne jasnoće, pogoditi lokalnu kapiju, dok Manaj u 65. minutu tvrdi za 11 metara, ali umesto toga dobija žuti karton. S druge strane, Levandovski nekoliko minuta kasnije pronalazi još jedan gol za Poljake, ali je otkazan za ofsajd poziciju, ostavljajući na snazi brojku 3-1 u korist Poljske. Brojke koje će se produbiti dva minuta pre kraja, pošto će Lineti pronaći 4. gol Poljske, koja na taj način savladava Albaniju, uzevši drugu pobedu u ova prva 4 meča, dok reprezentacija trpi drugi poraz.