Radio Tirana Internacional

Sport

Albanija sa manitom pregazila San Marino

• 9/9/2021 12:09 AM

U utakmici 6. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u fudbalu je Albanija sa 5:0 pobedila San Marino.

Fudbaleri nase reprezentacije došli su do četvrte pobede i drugog mesta u grupi I nakon što su ubedljivo savladali San Marino sa 5:0.

Albanija je bila dominantan tim i napadali su od samog starta, a do prvog gola su došli u 32. minutu kada je Manaj bio strelac i sa tim rezultatom se poluvreme okončalo.

U nastavku je domaći tim nastavio da grize i postigao još četiri pogotka. Prvo je Laci pogodio u 58. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Broja povisio na 3:0, a četvrti gol postigao je Hisaj u 68. minutu.

Za konačnih 5:0 postarao se Uzuni u 80. minutu susreta.

Tabela:

1. England   England            6      5     1     0            18:2             16
2. Albania   Albania             6      4     0     2            10:6             12
3. Poland   Poland              6      3     2     1            19:8             11
4. Hungary   Hungary           6      3     1     2          12:10            10
5. Andorra   Andorra            6     1      0     5           4:14               3
6. San Marino   San Marino       6     0      0     6           1:24              0

Fudbaleri Engleske suvereni su vladari grupe, iako su po prvi put "prosuli" pobedu, u prvih pet utakmica su bili maksimalni i sada imaju 16 bodova...

Englezi su poveli u 72. minutu preko Harija Kejna, a šok i izjednačenje Poljaka stiglo je "tek" u 92. minutu preko Damjana Šimanskog.

I Mađarska je slavila u ovom kolu. Oni su pobedili Andoru sa 2:1 na svom terenu, zahvaljujući golovima Salaja u 9. i Botke u 18. minutu, dok je na drugoj strani jedini gol postigao Ljovera u 82. minutu.