Radio Tirana Internacional

Sport

Teuta iz mrtvih stiže do kvalifikacije u narednom kolu

• 7/28/2021 11:27 AM

Teuta je uspela, shvatila je veliku nered u Andori protiv Intera D’Eskaldesa, obezbedivši kvalifikacije za treće kolo konferencijske lige. Pobeda od 3: 0 u revanšu, tačno u protivničkoj kući, zaboravila je taj poraz od 0: 2 od pre nedelju dana u „Niko Dovani“ i proslavila uspeh. U trećem kolu čeka ga irski tim Šamrok Rovers.

Međutim, ne previše obećavajućim tempom, Drač je uspeo da otvori izazov u ​​25. minutu sastanka. Kotobelli sa leve strane poslao je loptu u prostor, koju je napadač Plaku maksimalno iskoristio u drugom stubu, 1-0. Apatične minute do kraja prvog poluvremena, sa najzahtevnijom Teutom, ali bez potrebne jasnoće i svežine u igri.

Ista slika u drugom poluvremenu, Drač traži gol, a protivnik čini sve da uspori igru i održi rezultat. U svakom slučaju, Podmetači su uspeli da pronađu drugi gol u 81. minutu. Ponovo je Plaku, koji je hicem iz daljine realizaciju misije, koja se smatrala nemogućom, učinio verodostojnijom.

U poslednjem minutu regularnog vremena ponovo se starešina čini opasnim, ali ovog puta greši na neverovatan način. Zlatna prilika, koja bi kvalifikacije donirala u roku od 90 minuta, ali nije rečeno, izazov je upućen dodatku.

U 105. minutu Gruda je osvojio jedan esterac, dok je Kallaku preuzeo realizaciju sa bele tačke, signalizirajući sa 3: 0. Meštani ne veruju svojim očima, dok narod Drača uzima sudbinu kvalifikacija u svoje ruke. U narednim minutima napetosti ne nedostaje, ali rezultat ostaje nepromenjen, Teuta obezbeđuje kvalifikacije za treće kolo konferencijske lige.

INTER D ’ESKALDES - TEUTA  0-3

Marker: Plaku 25′, 81′, Kallaku 105'(pen.)