Radio Tirana Internacional

Sport

Teuta je ispala iz Konferencijske lige

• 8/13/2021 10:50 AM

Teuta nije uspela da nastavi svoj san u evropskim kupovima, jer nije uspela da se kvalifikuje za fazu plej-ofa u Konferencijskoj ligi. Ekipa Drača poražena je sa 2:0 u revanšu, odigranom u Elbasan Areni. Znajući rezultat prvog meča, minimalni poraz od 1:0 u gostima, Drač je morao da postigne bar jedan gol, da odvede meč u produžetak, a zatim i u liniji penala sa 11 metara. Ali to se nije dogodilo. Utakmica je dobro počela za Teutu koja je bila dosta opasna pred protivnickom golu. (16) Kallaku pruža savršenu asistenciju Seferu koji pravi neverovatnu grešku šaljući loptu preko prečke kada je bio na samo nekoliko koraka od gola.

Gosti (19) odgovaraju kroz Gafen, ali lopta se zaustavlja od stative. U 20 'Shamrok dolazi u vodstvo. Gafnei izbegava Aleksija i ispred Frašerija ne greši vodeći loptu u mrežu. Nakon primljenog gola, Teutina misija prema kvalifikacijama postaje sve teža. (26) Daja, posle kombinacije na desnom krilu sa Seferom, ulazi u prostor i pokušava da šutira, ali pronalazi samo spoljnu mrežu irskog gola. Nekoliko minuta kasnije ponovo je (38) Daja koji ima još jednu dobru priliku ali bez rezultata. (45 '+ 1) Na kraju prvog poluvremena, duga akcija igrača Teute koji kruže loptom ispred protivničkog prostora. Lopta ide do Kallaku -a koji pokušava van kaznenog prostora, ali potpuno promašuje cilj.

Drugo poluvreme počinje ponovo napadima Teute. Drač napada (55) sa Džeksonom na levom krilu. Odbrambeni igrač prolazi i pronalazi Vilu, ali poslednji udarac glavom završava napolju. Zatim postoji (56) Grace koja blokira hitac topa unutar prostora nakon prelepog napada Teute. I u ovim dobrim minutima, Teuta je ponovo kažnjena. Ponovo (62) Gafni pogađa. 2-0 za Šamrok.

Napadač irskog tima pogađa šutem sa desne strane na ulazu u prostor, iznenadivši odbranu Drača. (67) Još jedan pokušaj Kallaka ne uspeva, jer lopta završava u rukama golmana Shamroka. Uprkos promenama koje je napravio trener Edi Martini, Teuta nije uspeo da postigne pogodak u protivničkom golu eliminišući ih iz Konferencijske lige. Istu sudbinu zadesio je LacI, koji je poražen od Anderlechta rezultatom 2-1.