Radio Tirana Internacional

Vesti

Uživo na RTSH, Čelsi posle penal-lutrije osvojio Superkup Evrope!

• 8/12/2021 10:37 AM

Fudbaleri Čelsija osvojili su Superkup Evrope, pobedom nad Viljarealom u meču za trofej odigranom u Belfastu.

Nakon 120 minuta fudbala, rezultat je bio 1:1, a strelci su bili Hakim Zijeh u 27, odnosno Đerar Moreno u 73. minutu.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, u kojima su se bolje snašli igrači Čelsija i na kraju slavili 6:5.

Tragičar je bio kapiten "žute podmornice" Raul Albiol, kome je Kepa Arisabalaga u sedmoj seriji odbranio penal.

"Plavcima" je ovo prvi trofej u ovom takmičenju još od 1998. godine. Prethodna dva puta, 2013. i 2019, nisu bili uspešni.

Takođe, ovo je za Čelsi osmi evropski trofej, čime je ušao u Top 10 najuspešnijih ekipa na kontinentu, te pretekao Mančester junajted na večnoj listi, kada su u pitanju engleski klubovi. Neprikosnoven je i dalje Liverpul.

Nastavljena je i tradicija da Superkup Evrope osvoji ekipa, koja je podigla "ušati" trofej. Ovo se dogodilo 12. put u poslednjih 13 godina.

Čelsi je veoma dobro započeo utakmicu i u prvih desetak minuta u potpunosti stavio rivala u podređen položaj.

U početnom delu meča zapretio je prvo Verner posle kornera, lucidno, a onda i Kante, udarcem iz daljine, kada je lopta prohujala pored stative.

Duel Superkup Evrope mogli ste da pratite uživo na talasima RTSH.